INSIGHT STUDIO
IDEA
Punkt wyjścia
Chcemy nadać ton debacie na temat wpływu urbanistyki i architektury na życie Polaków, stając się liczącym się głosem w dyskusji dotyczącej projektowania polskich miast i osiedli, uwzględniając współczesne potrzeby i parametry tj. zdrowie fizyczne i psychiczne, wygoda, funkcje budujące relacje i mikrospołeczności, podnosić jakość życia i poczucie szczęścia Polaków.
Wypracowane wnioski mają mieć zastosowanie zarówno w działaniach deweloperów, organów odpowiedzialnych za planowanie tj. konsultantów, architektów, projektantów krajobrazu i urbanistów, jak i włodarzy miast.
Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów będących autorytetami z różnych dziedzin: psychologii, socjologii, kultury, urbanistyki, architektury i ekonomii.
Eksperci
LOGIKA PROJEKTU
Nasze przyszłości są kształtowane przez decyzje, które podejmujemy dzisiaj. Chcemy bardziej świadomie podejmować decyzje, w oparciu o lepsze rozumienie możliwych przyszłości.
Wiemy, że przyszłości nie da się przewidzieć, ale da się ją sobie wyobrazić i ziścić. Chcemy lepiej rozumieć zmiany i możliwości, nauczyć się minimalizować błędy poznawcze, odpowiadając na indywidualne preferencje.
Nasza praca ma być sposobem na eksplorację możliwych przyszłości, umożliwiając podejmowanie decyzji future proof już dzisiaj, przez wieloaspektowe rozumienie zmian.
Przyszłość danej branży zrodzi się poza tą branżą. Dlatego tak ważne jest poszukiwanie możliwości i zmian, które dzisiaj rodzą się na horyzoncie, a które jutro będą najprawdopodobniej powszechną normą.
WPROWADZENIE
Inicjacja debaty publicznej
We współpracy z wydawnictwem AGORA tworzymy cykl rozmów skoncentrowany na temacie "Przyszłości do życia”, zapraszając do dyskusji wybitnych ekspertów z różnych dziedzin.
Dyskusje mają swoje odzwierciedlenie w formie pisanej oraz w formie podcastów publikowanych w Gazecie Wyborczej i Wysokich Obcasach. Merytorycznym partnerem projektu jest Greenhat Innovation.
POZA SCHEMAT
Koncentracja na przyszłości
Projekt nie ma mieć charakteru krytycznego w stosunku do aktualnych rozwiązań, ale ma koncentrować się na poszukiwaniu rozwiązań na przyszłość. Chcemy rozmawiać o różnych możliwych przyszłościach, ukierunkowując rozmówców w stronę tego, co nastąpi, prowokując jednocześnie do rozmów o przyszłości. Przyjmujemy założenie, że nie ma jednej przyszłości.
Jakość myśli jest funkcją jakości osób zaangażowanych we współtworzenie. Kluczowym elementem projektu jest dobór ekspertów. W projekcie szukamy świeżości myśli, spojrzeń oraz szerokiego myślenia lateralnego.