Michał Ciomek

Również jako:

Czy biznes powinien wziąć na siebie większą odpowiedzialność za edukację i przyszłość miast? O tym wszystkim przeczytacie w najnowszym wywiadzie w cyklu „Przyszłości do życia”.

W najnowszej rozmowie z cyklu „Przyszłości do życia” prowadzonej przez Natalię Mazur, redaktorkę Gazety Wyborczej, przyglądamy się roli, jaką biznes – w tym deweloperzy i architekci – może odegrać w kształtowaniu przyszłych pokoleń. Michał Ciomek przekonuje, że przedsiębiorcy nie tylko mogą, ale wręcz powinni dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi – „Chciałbym porozmawiać z młodymi o wartościach. Deweloper mógłby uczyć etyki” – mówi.

 

 


Wiceprezes zarządu Invest Komfort. Absolwent Architectural Association School of Architecture w Londynie oraz IESE Business School w Barcelonie. Po ukończeniu studiów spędził kilka lat w renomowanych brytyjskich biurach architektonicznych, w tym w ARUP czy PLP Architecture. 

Jak sam mówi, zawsze chciał wrócić do Gdyni, ponieważ nie ma lepszego miejsca pracy dla architekta niż Trójmiasto. Rozpoczynając pracę w rodzinnej firmie Invest Komfort, przeszedł przez kolejne poziomy jej struktury tak, by poznać pełen potencjał przedsiębiorstwa. Zafascynowany multidyscyplinarnymi procesami pracy stworzył unikatowy w skali kraju, a może i Europy, dział Kształtowania i Rozwoju Produktu, który nadaje ton projektom. To zespół ekspertów, który ma za zadanie pobudzać kreatywne myślenie o projektowaniu u współpracujących z Invest Komfort architektów, inżynierów i branżystów. Dzięki temu  wspólnie wykreowaną ideą i filozofią danego projektu mogą zarażać wszystkich pracowników, a docelowo także klientów i lokalną społeczność.

Obejmując stanowisko wiceprezesa w firmie deweloperskiej, podjął wyzwanie dialogu z mieszkańcami, reprezentantami miasta, instytucjami kulturalnymi czy biznesem. Jedną z platform bezpośredniej rozmowy jest współtworzony przez Invest Komfort Festiwal architektury Open House. Branie odpowiedzialności za przestrzeń kreowaną dla kolejnych pokoleń wymaga zrozumienia wyzwań, jakie stawia przed nami przyszłość. Michał zainicjował również projekt INSIGHT STUIDIO skupiony na dyskusji m.in. z futurologami, specjalistami AI, neurologami, by odpowiedzieć na potrzeby przyszłych mieszkańców i lokalnej społeczności. 

Marzeniem Michała jest założenie szkoły architektury. W edukacji architektonicznej w Polsce jest jeszcze duże pole do zmian.

Konkurs
Wyszukiwarka
Standard wykończenia move in
Wykończenie wnętrz

Zrealizowane inwestycje
O nas
Kariera
Kontakt